ضبط ویدیوی ProRes در آیفون ۱۳

ضبط ویدیوی ProRes در آیفون ۱۳

3

دو برابر شدن ویژگی های قدرتمند حرفه ای دوربین با وجود ضبط ویدیوی ProRes در آیفون ۱۳

آیفون 13
خرید آیفون 13
آیفون 13 پرو
خرید آیفون 13 پرو
آیفون 13 پرو مکس
خرید آیفون 13 پرو مکس
آیفون 13 مینی
خرید ایفون 13 مینی

دوربین های آیفون ۱۳ نسخه ی ویدیویی جدیدی از حالت Portrait به عنوان بخشی از تغییرات برای بهبود قابلیت های تصویربرداری مدل های ۲۰۲۱ ارائه می دهد.

دوربین آیفون همواره یکی از نقاط قوت و اصلی فروش گوشی های هوشمند بوده و اپل به منظور عرضه ی طیف وسیعی از این دستگاه از طریق نوآوری Shot on iPhone به این نقطه ی قوت بسیار متکی می باشد. طبق گزارشی که سه شنبه منتشر شد، قرار است که قابلیت های دوربین آیفون در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد و ویژگی های جدیدی در آیفون ۱۳ بوجود می آید.

به نقل از بلومبرگ، بزرگترین پیشرفت در دوربین، حالت پرتره ی بهبود یافته خواهد بود که به کاربران این امکان را می دهد تا با همان افکت مات، نور و جلوه های پس زمینه مانند نسخه ی فعلی تصویر، فیلم ضبط کنند.
سیستم جدیدی مانند فیلتر قرار است که معرفی شود تا به کاربران در بهبود رنگ و ظاهر عکس کمک کند. با استفاده از این فیلترها فضای عکس ها گرم تر یا سردتر خواهند شد و با تغییر کنتراست ظاهری فوق العاده تر خواهند داشت.
نکته ی قابل توجه این است که ظاهرا از هوش مصنوعی برای اعمال تغییرات موردنظر در اشیاء درون یک عکس استفاده می کند نه در کل تصویر.
در همین حال، وجود ضبط ویدیوی ProRes امکان فیلم برداری با کیفیت بالاتر در آیفون پدید می آورد. proRes فرمت مورد استفاده فیلم سازان حرفه ای بوده و می تواند آیفون را به دستگاهی تبدیل کند که بیش از پیش به تولید فیلم و نمایش تلویزیونی بپردازد.
فرمت ProRes نسبت به ویدیوهای معمولی فضای ذخیره سازی بیشتری را در اختیار می گیرد اما در مقایسه با ویدیوی خام حجم تصاویر را کاهش می دهد. طراحی الگوریتم کدک امکان رمزگذاری و رمزگشایی سریعی را فراهم می کند. این موضوع به اپل کمک کرده است تا در سال ۲۰۲۰ برنده ی جایزه ی امی مهندسی شود.
در سال ۲۰۲۰، اپل همراه با آیفون ۱۲ پرو، فرمت تصویری ProRaw را معرفی کرد که کاربران علاوه بر اینکه از مزیت عکاسی با فرمت Raw برخوردار بودند، از ویژگی های عکاسی محاسباتی نیز بهره می بردند.
انتظار می رود که اپل آیفون ۱۳ را در پاییز به عنوان خط تولید جدید سالانه خود معرفی کند. طبق شایعات بدست آمده، تغییرات مختلفی در دوربین از جمله افزایش وضوح سنسور، ایجاد لنزهای بزرگتر و افزودن فوکوس خودکار در مدل های پرو بوجود بیاید.

همچنین بحث هایی در اینباره وجود دارد که آیا اپل به وجود دوربین ۲ و ۳ اکتفا می کند یا به سراغ راه اندازی دوربین ۴ می رود. در همین حال، گفته می شود که LiDAR تنها تا یکسال دیگر بر روی مدل های پرو باقی می ماند.

به گفته ی تحلیلگر اپل، مینگ چی کو، در ماه ژوئن در مدل های آیفون ۱۳ پرو یک لنز دوربین فوق عریض جدید با فوکوس خودکار اضافه می شود. این ویژگی ها ظاهرا در مدل های غیر پرو در سال ۲۰۲۰ نیز گسترش خواهند یافت.

اپل مجبور به استفاده از یو اس بی سی میشود
آیا مک بوک ۱۲ اینچی برمیگردد؟
 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید