اپل مجبور به استفاده از یو اس بی سی میشود

اپل مجبور به استفاده از یو اس بی سی میشود

7

به گزارش رویترز طبق قوانین ارائه شده توسط کمیسیون اروپا در ماه آیندهممکن است اپل مجبور شود پورت Lightning را به USB-C از آیفون تغیر دهد.

آیفون 13
خرید آیفون 13
آیفون 13 پرو
خرید آیفون 13 پرو
آیفون 13 پرو مکس
خرید آیفون 13 پرو مکس
آیفون 13 مینی
خرید ایفون 13 مینی

اپل Lightning را بر USB C ترجیح می دهد

این قانون یک پورت شارژ مشترک برای همه تلفن های همراه و سایر دستگاه های مرتبط در همه کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد می کند. انتظار می رود این حرکتاپل را مجبور بهقرار دادن پورت یو اس بی سی کندزیرا بسیاری از دستگاه های Android از قبل دارای پورت USB-C هستند.

در سال 2018 ، کمیسیون اروپا تلاش کرد تا به نتیجه نهایی در مورد این موضوع برسداما به تصویب نرسید.

در آن زماناپل هشدار داد که مجبور کردن یک شرکت برای استفاده از یک درگاه شارژ مشترک در صنعت ، نوآوری را خفه می کند و زباله های الکترونیکی ایجاد می کند زیرا مصرف کنندگان مجبور به تغییر کابل های جدید می شوند.

مطالعه ارزیابیکمیسیون اروپا در سال 2019 نشان داد که نیمی از کابل های شارژ که با تلفن های همراه فروخته می شوند دارای اتصال میکرو یو اس بی - بی  ۲۹ درصد دارای اتصال یو اس بی سی و ۲۱ درصد دارای اتصال Lightning هستند.

سال گذشته ، این بحث دوباره آغاز شد زیرا پارلمان اروپا با اکثریت قاطع به یک شارژر رای داد و از مزایای اسیب کمتر به محیط زیست و راحتی کاربرنام برد.

به گفته منابع گفتگو شده با رویترز که انتظار می رود ماه آینده ارائه شوداتحادیه اروپا در حال حاضر در حال تدوین این قانون است.

 

آخرین شایعات معرفی آیفون جدید و مک بوک پرو جدید
ضبط ویدیوی ProRes در آیفون ۱۳
 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید