Hey-Siri-iPad-AAPro-By-JQason-Zigrino-wallpaper

آموزش استفاده از میان‌برهای سیری (Siri) - قسمت دوم

16

میان‌برهای Siri

میان‌برهای Siri را همانطور که در مقاله " آموزش استفاده از میان‌برهای سیری (Siri) - قسمت اول " شناختیم ، آمده اند تا تجربه انسان و دستگاه‌های هوشمند دیجیتال را متحول کنند ! 

آیفون 11
خرید آیفون 11
آیفون 11 پرو
خرید آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
خرید آیفون 11 پرو مکس
آیفون اس ای ۲
خرید ایفون اس ای ۲

⠀⠀

⠀⠀

با سیری ، iPhone دیگر یک موبایل ساده نیست ! یک دستگاه هوشمند است که رفتار صاحبش را تحت نظر می‌گیرید تا او را بشناسد و یهتر از قبل در خدمت اوامر و فرامین او باشد. از این به بعد شما می‌توانید از طریق Siri‌ با آیفون صحبت کنید ، آیفون هم به سخنان گُهربار شما گوش می‌دهد و جواب شما را می‌دهد ! شما می‌توانید سیری خود را طوری شخصی سازی کنید که فقط از فرمان‌ها و قالب‌های دستوری شما پیروی کند. 

در این بین با ارائه سیستم‌عامل iOS 12 سیری دارای توانایی‌ها و قابلیت‌های بیشتری شد. مهم‌ترین قابلیت جدید آن امکان ایجاد میان‌بر یا Shortcut سیری برای بخش‌های مختلف آیفون یا آیپد شده است تا شما بتوانید سریع‌تر و بهتر از قبل به سیری دسترسی داشته‌باشید و هرجایی که در دستگاه‌تان هستید او را صدا بزنید.

⠀⠀

چگونه به میان‌برهای Siri‌ دسترسی داشته باشیم ؟

⠀⠀

اول از همه باید به شما یادآور شویم ،اگر می‌خواهید با راحتی و بدون دلخوری با میان‌برهای Siri‌ کار کنید باید به آن هوشمندی او احترام بگذارید ! زیرا شما نمی‌توانید هرزمانی که اراده کردید یکی از این میانبرها را مجبور به ظاهر شدن کنید. آن‌ها براساس مواردی ظاهر می‌شوند که اغلب در یک زمان یا مکان خاص انجام می‌دهید. یعنی آنها رفتار شما را تحت نظر گرفته و آنالیز می‌کنند و بر اساس الگوهای رفتاری شما این میان‌برها را به شما پیشنهاد می‌دهند.

به عنوان مثال اگر در خارج از کشور باشید و صبح‌ها از کنار دستگاه‌های صدور بلیط (Ticket Machines)  رد شوید ، میان‌بر Trainline سیری ظاهر می‌شود. شاید هم وقتی سراغ برنامه پیام‌رسان WhatsApp رفتید با یک میان‌بر سیری برای پیام دادن به گروه دوستان خود در آن روبرو شوید. یا اگر عضو گروه خاصی در واتساپ نیستید و فقط برای پیام دادن بصورت شخصی از آن استفاده می‌کنید ، به محض ورود میان‌بری برای پیام دادن ظاهر شود.
 
برای دیدن یک Shortcut Siri ، فقط کافیست با انگشت مبارک تان بر روی صفحه آیفون خود به سمت پایین  بکشید. ( لطفا برای این کار از بالاترین نقطه صفحه شروع به کشیدن ننمایید. چون با این کار وارد بخش Lock Screen گوشی می‌شوید. کافیست از یک سانتیمتر پایین تر از بالای صفحه انگشت تان را به سمت پایین بکشید).
در زیر به شما‌ آموزش می‌دهیم به دو روش متفاوت، میان‌برهای Siri را برای برنامه‌های کاربردی فعال و از آن‌ها استفاده کنید.

⠀⠀
برای دسترسی به میان‌برهای Siri کافیست به دو روش زیر عمل کنید.

⠀⠀
 
روش اول) برای این کار کافیست ، به بخش تنظیمات (Setting)‌ رفته و سپس وارد قسمت Siri & Search شوید و در بخش میان‌برهای پیشنهادی (Suggested Shortcuts) بر روی همه آنها کلیک نمایید. در اینجا شما لیستی از برنامه‌ها و کارکردهای آیفون را خواهید دید. (این موارد براساس کارهایی هستند که شما قبلا در iPhone یا iPad خود انجام داده‌اید، اگر می‌خواهید  Shortcut Siri های بیشتری را در اینجا ببینید ،باید از آن اپلیکیشن‌ها یا عملکردها اول استفاده کنید). بعد از این مرحله به شما می‌آموزیم چطور با یک  فرمان صوتی ،سیری خود را برای انجام اوامر متفاوت‌تان تنظیم کنید.

⠀⠀

⠀⠀

چگونه می‌توان میان‌برهای Siri‌ را به آیفون یا آیپد پیشنهاد داد ؟

⠀⠀

اگر شما همین الان انگشت مبارک‌تان از بالای صفحه به پایین بکشید و هیچ Siri Shortcut ای نبینید ! باید چه کنید ؟ باید به همان شیوه‌ای که گفتیم عمل کنید تا آیفون میزان کارکرد شما را با برنامه‌ها و عملکرد‌ها تشخیص دهد و برای آنها میان‌برهای Siri  بسازد.

بعوان مثال اگر شما تمایل دارید برای مکالمه Face Time با شخص خاصی یک میان‌بر سیری ایجاد کنید ،پس از آن نه تنها برای مکالمات با آن شخص بلکه احتمالا برای کلیه مکالمات Face Time‌ یک میان‌بر ایجاد می‌شود. یا اگر کلا از ابتدا یک اپلیکیشن توسط طراح آن با میان‌بر سیری ساخته شود ، شما پس از یکبار با آن برنامه با پیشنهاد میان‌بر سیری آن مواجه می‌شوید. همچنین اگر شما بطور معمول عمل خاصی را با یک اپلیکیشن در قسمت مشخصی از دستگاه انجام دهید ، سیری این کار را بعنوان یک عادت شناسیایی و از آن به بعد بصورت اتوماتیک به شما پیشنهاد می‌دهد.

اما چون سیری بدلیل داشتن یک هوش مصنوعی قوی خود تصمیم می‌گیرد که چه کاری را در چه زمانی انجام داد ، شاید زمانی که نیاز به یک میان‌بر سیری برای اپلیکیشن خاصی داشتید آن را در اختیار شما قرار ندهد. 

اما اصلا از این بابت نگران نباشید ! چون اگر سیری نفهمید چه کاری برای شما انجام دهد ،کافیست با فرمان صوتی بگویید چه درخواستی از او دارید تا آن کار را برای شما انجام دهد !

⠀⠀

چگونه برای میان‌برهای Siri فرمان‌های صوتی تنظیم کنیم ؟ 

⠀⠀

روش دوم) روش اول بسیار ساده بود اما خوب گاهی اوقات که شما نیاز به میان‌برهای Siri در جای بخصوصی دارید ،ممکن است درست کار ندهد. اما در روش دوم هر وقت گه نیاز به میان‌بر خاصی داشتید کافیست با فرمان صوتی مخصوص آن کار ، فراخوان دهید. شاید اگر نخواهید در جمع با آیفون‌تان صحبت کنید ،این کار برای شما کمی سخت و آزاردهنده باشید اما به فواید بیشمار آن واقعا می‌ارزد.

مثلا فرض کنید شما هنگام خروج از دفتر کارتان کارهای خاص و یکسانی مثل گرفتن گرفتن اسنپ ، باز کردن مسیرباب Waze برای بررسی آنلاین ترافیک و انتخاب بهترین مسیر برای رفتن به خانه ،پیام به همسرتان برای اینکه دارید به خانه می‌آیید ،گوش دادن به لیستی از آهنگ‌های انتخابی ، مطالعه یک کتاب الکترونیکی مشخص انجام می‌دهید. کافیست همه این امور را با گفتن یک کلمه مشخص در حافظه میان‌برهای سیری ذخیره کنید تا به محض خروج از دفتر با گفتن آن کلمه مشخص همه کارها بصورت اتوماتیک انجام شود. 

بطور خلاصه در سیری امکانی فراهم آمده است تا با گفتن یک کلمه ده‌ها کاری که قبلا کلی وقت و حوصله از شما را می‌گرفت را در یک آن انجام دهید.

برای انجام این کار کافیست تا عبارتی خاص را با صدایتان ضبط کنید. حالا به بخش تنظیمات (Setting) رفته و بعد به قسمت  Siri & Search وارد شوید. حالا به بخش میان‌برهای پیشنهادی رفته و روی همه میان‌برهای Siri آن صفحه کلیک کنید. یک Shortcut Siri پیدا کنید که می‌خواهید یک فرمان صوتی به آن اضافه کنید(فراموش نکنید این میان‌برها بر اساس سابقه فعالیت‌های شما با اپلیکیشن‌ها و عملکردهای شما با دستگاه ایجاد می‌شود) .تمامی این میان‌برهای Siri بر اساس اپلیکیشن‌ها دسته بندی می‌شوند. اگر یک اپلیکیشن کارکردها و امکانات متنوعی داشت، کافیست بر روی گزینه See All کلیک کنید تا همه آنها را یک جا ببنید.

سپس بر روی دکمه قرمز رنگ ضربه زده تا صدای شما برای برنامه ای که انتخاب کردید ضبط شود.

⠀⠀

به محض فشار دادن دکمه ضبط صدا ،شکل معروف موج‌گونه سیری پدیدار می‌شود و شروع به شنیدن و ضبط صدای شما می‌کند. اگر از عبارتی که ضبط کرده بودید ،راضی نبودید می‌توانید دوباره اقدام به ضبط صدای خود کنید. در غیر این صورت گزینه Done‌ را بزنید تا کار تمام شود.

دفعه بعد که خواستید از میان‌بر سیری مورد نظر استفاده کنید ، کافیست با راه اندازی سیری (با گفتن جمله Hey Siri بوسیله فشار دادن دکمه Home در آیفون‌های قدیمی‌تر و یا فشار دادن دکمه کناری گوشی در آیفون‌های جدیدتر) آن جمله مخصوص که ضبط کرده بودید را بیان کنید.

اگر هم روزی چندین فرمان صوتی برای میان‌برهای Siri ضبط کردید و یکی از آن‌ها را فراموش کردید کافیست تا دوباره سری به بخش Siri & Search در تنظیمات بزنید تا صدایی را که برای آن میان‌بر سیری ضبط کرده اید را دوباره بشنوید.

با ادامه این آموزش جالب و انحصاری در قسمت بعد همراه ما باشید.

شما می توانید با فرستادن پیام در بخش تماس با ما در سایت الماس پایتخت سوالات و اشکالاتی که در کار با محصولات اپل دارید را مطرح کنید . ما نیز در اسرع وقت در قالب مقالات آموزشی به همه موارد شما پاسخ خواهیم گفت .

⠀⠀

 

آموزش استفاده از میانبرهای سیری (Siri) - قسمت سوم
آموزش استفاده از میان‌برهای سیری (Siri) - قسمت اول

مطالب مرتبط

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید