آموزش کار با سیری

آموزش استفاده از میانبرهای سیری (Siri) - قسمت چهارم

146

میانبرهای Siri

در مقالات قبلی با پتانسیل‌های کاربری سیری و میانبرهای آن آشنا شدیم. همچنین یادگرفتیم چطور این میانبرهای Siri را ایجاد و با فرامین صوتی هماهنگ و شخصی سازی کنیم. در این مطلب که آخرین سری از این مقالات می‌باشد به بیان نکات باقی‌مانده در این موضوع می‌پردازیم.

آیفون 11
خرید آیفون 11
آیفون 11 پرو
خرید آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
خرید آیفون 11 پرو مکس
آیفون اس ای ۲
خرید ایفون اس ای ۲

⠀⠀

⠀⠀

اگر برای اولین بار است که در موردی سیری این مطلب را می‌خوانید ، به شما پیشنهاد می کنیم مقالات قبلی را نیز مطالعه کنید :

⠀⠀

آموزش استفاده از میانبرهای سیری (Siri) - قسمت اول

آموزش استفاده از میانبرهای سیری (Siri) - قسمت دوم

- آموزش استفاده از میانبرهای سیری (Siri) - قسمت سوم

⠀⠀

با این آموزش انحصاری و تفضیلی که برای اولین بار در بین سایت‌های فارسی زبان توسط تیم تحقیق و توسعه الماس پایتخت در اینجا ارائه شده است ،با ما همراه باشید.

در ادامه آموزش کار با اپلیکیشن Shortcuts app بایستی گفت شما تعداد زیادی از این میانبرهای Siri پیش‌ساخته را می‌توانید در بخش گالری این اپلیکیشن یافته و از آنها استفاده کنید و ما در این مقاله نحوه دست‌یابی به آنها را برای شما بیان می‌کنیم.

برای این کار کافیست Shortcuts app را باز کرده و بر روی تب گالری (Gallery) ضربه بزنید تا با نمایی شبیه به داخل اپلیکیشن App Store روبرو شوید. اما در این‌جا به جای اپلیکیشن با انواع میانبرها مواجه می‌شوید. این لیست را بررسی کنید و ببینید موردی به درد شما می‌خورد یا نه ؟ اگر موردی را دوست داشتید ،کافیست بر روی گزینه  Get Shortcut ضربه بزنید. اگر از کارکرد این میانبر اطلاعی ندارید و شک دارید که برای شما مناسب باشد ، بایستی گزینه Show Actions را انتخاب نمایید تا از کارکرد آن و پیشنهادات آن آگاه شوید.

⠀⠀

⠀⠀

هنگامی که شما میانبری را به بخش Library آیفون یا آیپد اضافه کردید ،می‌توانید از آن استفاده کرده یا اقدام به ویرایش آن نمایید.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀

چگونه می‌توان میانبرهای Siri را از گالری انتخاب کرد ؟

⠀⠀⠀⠀

برای این کار کافیست، بر روی Library ضربه زده تا به صفحه‌ای که شامل همه میانبرهای Siri که تا حالا نصب کرده اید ،منتقل شوید و هر کدام از آن‌ها را که خواستید با فرمان صوتی خود شخصی‌سازی کنید. برای راه اندازی یکی از این میانبرهای موجود در گالری که به‌صورت کاشی نمایش داده می‌شود ، بر روی آن ضربه بزنید. پس از آن مشاهده می‌کنید که سایر کاشی‌ها محو می‌شوند و یک نوار بر روی میانبر انتخابی شما حرکت می‌کند که نشان دهنده فعال بودن آن است. اگر هم می‌خواهید فعالیت این میانبر را متوقف کنید کافیست تا بر دکمه توقف (stop) که در گوشه آن است ضربه بزنید.

⠀⠀

⠀⠀

⠀⠀

چگونه میانبرهای Siri را از گالری (Gallery) ویرایش کنیم ؟

⠀⠀

شاید شما یک میانبر سیری را دانلود کرده باشید ولی کارکرد آن ،طوری که شما انتظار داشتید نبوده باشد. کافیست تا آن را به شیوه‌ای که دوست دارید ویرایش نمایید.

بعنوان مثال شما میانبر  Photo Grid را که وظیفه ساخت نمای شبکه‌‌ای از عکس‌ها را به عهده دارد ،دانلود کرده اید. اگر بر روی آن کلیک کرده شما را به عکس‌های گالری برده تا عکس‌هایی که دوست دارید با آنها یک عکس شبکه‌ای بسازید را انتخاب نمایید. این میانبر یک ضعف اساسی دارد و این است که هیچ‌گاه عکس‌ها را بطور مستقیم در گالری iPhone یا iPad ذخیره نمی‌کند. اگر شما می‌خواهید عکسی که با این اپلیکیشن ساخته‌اید را ذخیره نمایید ،بایستی گزینه انتشار (share) را انتخاب نمایید. پس از آن عکس ظاهر می‌شود و شما بایستی دوباره گزینه Save to Photos را انتخاب نمایید تا کار انجام شود.

اما اگر می‌خواهید این عمل ذخیره‌سازی در این میانبر بطور خودکار انجام شود ،بایستی یک گام اضافی دیگر بردارید.

الف) دوباره به اول بازگردید و بر روی کاشی Photo Grid ضربه بزنید.

ب) با انگشت مبارک‌تان بر روی صفحه به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Quick Look برسید.

ج) دقیقا زیر این گزینه یک نوار‌جستجو می بینید .کافیست در آن کلمه Save را تایپ نمایید تا گزینه Save to Photo Album برای شما ظاهر شود. با انتخاب آن دفعه بعدی که از این میانبر استفاده کنید ، عکس‌ها بطور اتوماتیک در Photo album ذخیره می‌شوند.

د) بر روی گزینه Done کلیک کنید تا کار تمام شود.

⠀⠀

⠀⠀

چگونه میانبرهای Siri را از بخش library حذف کنیم ؟

⠀⠀

برای این کار کافیست ،بر روی گزینه Edit ضربه بزنید تا میانبرها شروع به لرزیدن کنند. حالا بر روی میانبری که می‌خواهید حذف کنید ،کلیک کنید. در آخر گزینه سطل زباله را انتخاب نمایید.

⠀⠀

چگونه میانبرهای Siri را در Library جا‌به‌جا و تغییر مکان دهیم ؟

⠀⠀

برای این کار کافیست ، بر روی گزینه Edit ضربه بزنید و سپس آن را فشار داده و به سمت مکان مورد نظر بکشید.

شما می توانید با فرستادن پیام در بخش تماس با ما در سایت الماس پایتخت سوالات و اشکالاتی که در کار با محصولات اپل دارید را مطرح کنید . ما نیز در اسرع وقت در قالب مقالات آموزشی به همه موارد شما پاسخ خواهیم گفت .

آموزش اختصاصی اپلیکیشن Shortcuts برای ساخت میان‌بر...
آموزش استفاده از میانبرهای سیری (Siri) - قسمت سوم

مطالب مرتبط

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید