تکنیک‌های کار با کامپیوترهای مک

آموزش Copy و Paste کردن در کامپیوترهای مک

24

کامپیوترهای مک

کامپیوترهای مک بدلیل ساختار متفاوتی که با کامپیوترهای ویندوزی دارند ، برای کارکردهای یکسان هم شیوه‌های متفاوتی دارند . طبق درخواست کاربران عزیز سایت الماس پایتخت تصمیم گرفتیم یک راهنمای جامع در مورد آموزش نحوه Copy ، Cut ، Paste انواع محتواهای متنی ، ویدیو و عکس از یک از یک سند ، اپلیکیشن و یا حتی سایر دستگاه‌ها را بر روی کامپیوترهای مک در اختیار شما قرار دهیم.

آیفون 11
خرید آیفون 11
آیفون 11 پرو
خرید آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
خرید آیفون 11 پرو مکس
آیفون اس ای ۲
خرید ایفون اس ای ۲

⠀⠀

⠀⠀

در ابتدا باید بگوییم همانطور که در ویندوز برای ساده‌سازی امور میان‌برهای متفاوتی ایجاد شده است در مک نیز میان‌برهای مخصوص به آن وجود دارد. در اینجا تعدادی از آنها را برای شما بیان می‌کنیم.

⠀⠀

هایلایت کردن متون در کامپیوترهای مک - Highlight the text/object 

⠀⠀

در کامپیوترهای مک عمل Copy کردن با فشار دادن همزمان Cmd + C یا عمل Cut کردن با Cmd + X اتفاق می‌افتد. با این کار در هر دو عمل متن انتخاب‌شده در pasteboard (یا حافظه موقت) ذخیره می‌شود. د‌ر عمل Copy کردن متن در جای انتخاب شده قرار می‌گیرد و در عمل Cut کردن متن از جای فعلی خود محو می‌شود.

برای قرار دادن متن در جای موردنظر کافیست تا مکان‌نمای موس را در جایی مدنظر قراردهید و با فشار دادن Cmd + V عمل Paste کردن را انجام دهید. توجه داشته باشید که این میان‌بر در تمام مکان‌ها از پوشه‌ها تا اپلیکیشن‌ها و متون قابل انجام است.

⠀⠀

میان‌برهای جایگزین در کامپیوترهای مک - Alternative shortcuts 

⠀⠀

بسیاری از مردم از میان‌بر Cmd در کارهایی که گفتیم استفاده می‌کنند، اما گزینه‌های جایگزین دیگری نیز وجود دارد. پس از برجسته کردن متن (هایلایت کردن) یا انتخاب موقعیت Paste کردن، می‌توانید راست کلیک کرده و گزینه‌های Cut ، Copy ، Paste را از منو انتخاب نمایید یا تمامی این موارد را از منوی کرکره‌ای Edit انتخاب نمایید.

⠀⠀

⠀⠀

⠀⠀

تکنیک‌های Paste کردن در کامپیوترهای مک

⠀⠀

گاهی اوقات پیش می‌آید که شما بین پوشه‌ها ، متون ،....... با استایل‌های مختلف اقدام به کپی و پیست  کردن می‌نمایید و نتیجه خیلی بد و مضجک از آب در می‌آید.دلیل آن هم این است که شما با کپی متن ،فرمت آن را هم ناخود‌آگاه کپی کرده‌اید و وقتی در یک متن با استایل و فرمت دیگر قرار می‌دهید ، نتیجه بد می‌شود.

برای جلوگیری از این اتفاق باید از میان‌برهایی استفاده کنید که فقط خود متن را کپی یا کات کند. برای این کار کافیست به‌جای انتخاب میان‌بر Cmd + V برای Paste‌ کردن متون به منوی کرکره‌ای Edit رفته و گزینه Paste and match style را انتخاب نمایید.

اما متاسفانه این گزینه در همه اپلیکیشن‌ها یکسان نیست. در بعضی از آنها بایستی از میان‌بر Cmd + Shift + V,  و در بعضی دیگر از برنامه‌ها مانند TextEdit بایستی از گزینه‌های Alt استفاده نمایید.

⠀⠀

Copy و Paste بین سایر دستگاه‌ها در کامپیوترهای مک

⠀⠀

از آنجا که اپل بین تمامی دستگاه‌های خود یک استاندارد یکسان اجرا کرده است ، شما به راحتی می‌توانید یک متن را از داخل کامپیوترهای مک Copy و در آیفون یا سایر دستگاه‌های اپلی Paste کنید.

این قابلیت شگفت انگیز تحت عنوان کلیپ‌بورد جهانی (Universal Clipboard) در macOS Sierra عرضه شده است. برای این کار کافیست ، یک پوشه بر روی کامپیوترهای مک باز کرده و سپس Cmd + V را بزنید. برای متون بین ۳-۵ ثانیه و سایر موارد مانند عکس تا ۱۰ ثانیه لازم است تا مورد انتخاب شده توسط شما کپی و به شما نشان داده شود.

⠀⠀

⠀⠀

اما حالا از کجا بدانیم این سیستم Universal Clipboard در آیفون یا کامپیوتر مک در اختیار ماست ؟

به غیر از دستگاه‌های مجهز به  iOS 10 و macOS Sierra هر دو دستگاه مک و آیفون شما باید به یک حساب کاربری iCloud متصل باشند و همزمان WiFi و Bluetooth آنها روشن باشد.

برای اطمینان از صحت کار باید چند نکته را نیز رعایت نمایید. بعنوان مثال شما بر روی کامپیوتر مک خود بایستی System Preferences  را باز نموده و گزینه General را انتخاب نمایید و اطمینان حاصل نمایید که گزینه Allow Handoff between this Mac and your iCloud devices تیک خورده باشد.

همچنین در دستگاه‌های دارنده سیستم‌عامل iOS مانند آیفون یا آیپد بایستی وارد قسمت تنظیمات (Settings) شده و سپس به بخش General  رفته و گزینه Handoff را چک نمایید تا اسلایدر آن سبز رنگ باشد. این نشان دهنده فعال بودن آن است.

⠀⠀

شما می توانید با فرستادن پیام در بخش تماس با ما در سایت الماس پایتخت سوالات و اشکالاتی که در کار با محصولات اپل دارید را مطرح کنید . ما نیز در اسرع وقت در قالب مقالات آموزشی به همه موارد شما پاسخ خواهیم گفت .

آموزش استفاده از گیفت کارت و شارژ کردن اپل آی‌دی
آموزش فعال‌سازی iMessage بر روی آیفون

مطالب مرتبط

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید