iPhone-X-Power-Off-e1533806636570

آموزش خاموش کردن آیفون و آیپد

67

خاموش کردن آیفون و آیپد

خاموش کردن آیفون و آیپد هنگام هنگ کردن و عدم وجود باتری تنها راه نجاتی است که پیش روی شماست و ما در این مقاله می‌خواهیم آن را به شما‌ آموزش دهیم.

آیفون 11
خرید آیفون 11
آیفون 11 پرو
خرید آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
خرید آیفون 11 پرو مکس
آیفون اس ای ۲
خرید ایفون اس ای ۲

⠀⠀

⠀⠀

همانطور که می‌دانید ، آیفون طوری تنظیم شده است تا پس از میزان مشخصی عدم استفاده از آن به حال خواب یا "go to sleep" برود تا در مصرف باتری آن صرفه‌جویی شود. البته شما می‌توانید تنظیمات حالت خواب گوشی را با رفتن در بخش تنظیمات (Setting) و سپس قسمت Display & Brightness و در نهایت بخش Auto Lock را تغییر دهید. 

با این وجود اگر آیفون یا آیپد شما در حالت خواب باشد ، باز از میزان باتری آن کاسته می‌شود و این موضوع در شرایطی که شما دسترسی به برق و شارژر نداشته باشید ، خیلی نگران کننده است.

علاوه بر این اگر iPhone‌ یا iPad شما بطور مداوم روشن باشد به مرور زمان از سرعت و قدرت آن کاسته می شود همچنین وقتی هم دستگاه شما هنگ کرد .تنها راه حل قطعی خاموش کردن کردن آن است.

در این مقاله به شما می‌گوییم چطور با خاموش کردن آیفون یا آیپد از شر همه این مشکلات به یکباره رها شوید.

⠀⠀

روش خاموش کردن آیفون یا آیپد

⠀⠀

مهم نیست این راه ساده باشد ،مهم این است که قطعی و کاربردی است. در همه مدل‌های آیفون و آیپد بجز آیفون X که بایستی دو دکمه را بطور همزمان فشار بدهید و نگه دارید ، این کار با یک دکمه شدنی  است.

برای این کار کافیست دکمه Power یا دکمه کناری دستگاه را به مدت ۳ ثانیه نگه‌دارید تا اسلاید 'slide to power off' بر روی صفحه‌نمایش ظاهر شود. سپس آیکون Power را به سمت راست بکشید تا دستگاه شما خاموش شود . 

⠀⠀
⠀⠀

سپس صفحه نمایش دستگاه سیاه خواهد شد و یک چرخ‌دنده چرخان می‌بینید و پس از چند ثانیه دستگاه خاموش خواهد شد. 

حالا اگر دکمه iPhone یا iPad شما کار نکند اصلا نگران نباشید ! زیرا اگر دکمه Power شما خراب هم باشد ما به شما نشان می‌دهیم چطور با این وجود هم آن از شر این مشکل رها شوید.

⠀⠀

روش خاموش کردن آیفون یا آیپد بصورت اضطراری - Force Restart

⠀⠀

اگر به هر دلیلی نتوانستید به روش بالا دستگاه خود را خاموش نمایید بایستی آن را بصورت hard reset یا force restart خاموش نمایید.

برای همه مدل‌های آیفون و آیپد به غیر از iPhone 7 ، iPhone 7 plus ، iPhone 8 ، iPhone 8 plus و iPhone X با نگهداشتن دکمه Power و دکمه Home به مدت ده ثانیه رنگ صفحه نمایش سیاه و لوگوی اپل به نمایش درخواهد آمد.

⠀⠀

خاموش کردن اضطراری آیفون ۷ و آیفون 7 پلاس

⠀⠀

اما دارندگان آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس هم بایستی همین روش را اجرا کنند بجز اینکه بجای دکمه Home باید دکمه پایینی صدا - Volume را نگهدارند. دلیل این کار این است که دکمه Home در آخرین مدل‌های آیفون تحت کنترل نرم‌افزاری دستگاه و ساختار صرفا فیزیکی ندارد ، به همین دلیل ممکن است هنگام هنگ کردن کار نکند و عمل خاموش کردن انجام نشود.

⠀⠀

خاموش کردن اضطراری آیفون ۸ و مدل‌های بالاتر

⠀⠀

و اما دارندگان آیفون ۸ و مدل‌های پس از آن بایستی دکمه بالایی صدا - Volume را فشار داده و رها کنند ، سپس دکمه پایینی Volume را فشار داده و رها کنند و  در آخر دکمه کناری یا Power را فشار داده و نگهدارند تا صفحه نمایش سیاه شود و لوگوی اپل نمایان شود.

در نهایت زمانی که لوگوی اپل ظاهر شد ، اجازه دهید سیستم iOS راه‌اندازی شو تا گوشی به حالت عادی برگرد. پس از آن می‌توانید طبق روش‌های بالا دستگاه خود را خاموش نمایید.

⠀⠀

⠀⠀

ما می توانید با فرستادن پیام در بخش تماس با ما در سایت الماس پایتخت سوالات و اشکالاتی که در کار با محصولات اپل دارید را مطرح کنید . ما نیز در اسرع وقت در قالب مقالات آموزشی به همه موارد شما پاسخ خواهیم گفت .

آموزش خاموش کردن آیفون XS
آموزش استفاده از آی‌کلود - iCloud

مطالب مرتبط

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید