f495ad6af6edbc466154acfeb9cbd2c6

آموزش استفاده از گوشی آیفون برای مبتدی‌ها

8

درصورتی که یک گوشی با سیستم‌عامل اندروید داشته‌اید و حالا قصد دارید با خریداری یک گوشی آیفون از سیستم‌عامل اندروید به iOS کوچ کنید و یا در کل برای اولین بار است که قرار است یک گوشی همراه داشته باشید و شما دوست دارید یک گوشی آیفون خریداری کنید، باید نحوه کار کردن با آن را بلد باشید تا حداقل بتوانید ساده‌ترین کارهای روزمره خود را با گوشی آیفونی که خریداری می‌کنید انجام دهید، از این‌رو در ادامه این مقاله به شما نحوه انجام کارهای مبتدی و ساده با گوشی آیفون آموزش می‌دهیم.

آیفون 11
خرید آیفون 11
آیفون 11 پرو
خرید آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
خرید آیفون 11 پرو مکس
آیفون اس ای ۲
خرید ایفون اس ای ۲

توجه داشته باشید که این مطلب بسیار مبتدی است چراکه برای یادگیری نحوه عملکرد و برخی از قابلیت‌های ساده گوشی آیفون برای اشخاص کاملا مبتدی تهیه شده است. از این‌رو اگر شما یک کاربر حرفه‌ای و یا نیمه حرفه‌ای هستید شاید این مطلب نتواند پاسخگوی سوالات شما باشد اما درصورتی که یک کاربر مبتدی هستید مطالعه این مقاله برای شما خیلی مفید و کاربردی می‌باشد.

نحوه بستن فوری چندین برنامه در آیفون

ممکن است باتوجه به نیازی که به چندین برنامه در گوشی آیفون خود داشته باشید 3 یا چندین برنامه را باز کرده باشید. شاید فکر کنید که وقتی به صفحه اصلی یا Home Screen گوشی آیفون خود می‌روید و یا وارد یک برنامه دیگر می‌شوید برنامه‌های قبلی بسته می‌شوند اما این روش بستن برنامه‌ها نیست چراکه برنامه‌هایی که آن‌ها را باز کردید در بک گراند در حال پردازش و مصرف شارژ باتری گوشی شما هستند بنابراین اگر می‌خواهید شارژ گوشیتان زود تمام نشود می‌توانید 3 برنامه‌ای که باز کردید را به طور کامل ببندید اما چطور؟ شما تنها با بالا کشیدن سه انگشت خود بر روی صفحه نمایش گوشی به صورت هم‌زمان می‌توانید در کمترین زمان ممکن 3 برنامه‌ای که بر روی گوشی خود باز کرده بودید را به طور هم زمان ببندید.

نحوه پررنگ‌کردن (Bold)، کج‌کردن (Italic) و زیرخط‌دار کردن (Underline) نوشته در گوشی آیفون

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که عادت دارید بیشتر کارهای خود را به ویژه کارهای اداری را مانند ایمیل‌زدن را با گوشی خود انجام دهید بهتر است نحوه استفاده از تکنیک‌هایی مانند پررنگ‌کردن، کج‌کردن و زیرخط‌دار کردن نوشته در گوشی آیفون را یاد بگیر و از آن استفاده کنید چراکه حتما به کارتان می‌آید. ابتدا باید متنی و یا کلمه‌ای که قرار است یکی از تغییرات مذکور را بر روی آن پیاده‌سازی کنید، انتخاب کنید تا به صورت های‌لایت دربیاید. زمانی که متن یا کلمه انتخابی شما به صورت هایلایت درمی‌آید به صورت خودکار در بالای آن پاپ‌آپی باز می‌شود که تمامی گزینه‌های پررنگ‌کردن، کج‌کردن و زیرخط‌دار کردن را دربردارد و شما با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها می‌توانید تغییرات مورد نظر خود را بر روی متن و یا کلمه موردنظرتان اعمال کنید.

نحوه برگشتن به عقب در گوشی آیفون

اگر قبلا یک گوشی اندروید داشتید و حالا یک گوشی آیفون خریداری کرده‌اید مطمعنا با مشکل نحوه برگشت به عقب روبه‌رو شده‌اید چراکه سیستم‌عامل گوشی آیفون، iOS و کاملا با سیستم‌عامل اندروید متفاوت است به‌گونه‌ای که در گوشی‌های آیفون مانند گوشی‌های اندروید، بک وجود ندارد. اما شاید جالب باشد بدانید که برگشتن به عقب در گوشی آیفون خیلی سریع‌تر از گوشی اندرویدی است چراکه در گوشی آیفون تنها می‌توانید صفحه را از گوشه به سمت راست بکشید تا به عقب برگردید. این راهکار برای تمامی برنامه‌های آیفون کارایی دارد به‌گونه‌ای که در هر برنامه‌ای که در گوشی آیفون باشید می‌توانید از گوشه، صفحه را به سمت راست بکشید تا موفق شوید به عقب بازگردید.

نحوه استفاده از هندزفری آیفون

هندزفری آیفون دارای قابلیت‌های متعددی است که از دانستن آن‌ها واقعا غافلگیر می‌شوید. شاید باورتان نشود که با هندزفری آیفون می‌توانید تنها با یک بار فشار دادن دکمه وسط آن یک موزیک را پلی کنید و مجددا با انجام این کار موزیک را متوقف کنید. با هندزفری آیفون حتی می‌توانید به موزیک بعدی و قبلی نیز بروید به‌گونه‌ای که تنها باید دوبار بر روی دکمه وسط هندزفری ضربه وارد کنید و درنهایت دکمه وسط را در حد 1 ثانیه نگه دارید تا به آهنگ بعدی در پلی لیست موزیک‌های خود منتقل شوید و با سه بار فشار دادن دکمه وسط و درنهایت نگه داشتن آن تنها در حد 1 ثانیه می‌توانید به آهنگ قبلی در پلی لیست موزیک‌های خود منتقل شوید. علاوه‌بر نگه‌داشتن، پلی‌کردن موزیک و رفتن به آهنگ‌های بعدی و قبلی می‌توانید تماس‌های دریافتی خود را تنها با یک بار ضربه زدن بر روی دکمه وسط پاسخ دهید و یا هنگام دریافت تماسی با دو بار فشردن دکمه وسط تماس را در حالت Hang up قرار دهید. علاوه‌بر تمامی این‌ها شما می‌توانید با استفاده از هندزفری آیفون به راحتی عکس بگیرید به‌گونه‌ای که باید ممنظره مورد نظر خود را برای عکاسی انتخاب کنید گوشی خود را به سمت آن بگیرید تا آن تصویر در کادر دوربین نمایش داده شود و درنهایت با فشردن کلید وسط این هندزفری از آن منظره عکس بگیرید. با استفاده از دکمه‌های کم و زیاد نیز می‌توانید صدای موزیک در حال پخش را زیاد و یا کم کنید و یا صدای مکالمه‌ را کم یا زیاد کنید.

نحوه سفارشی‌سازی ویبره گوشی آیفون

منظور از ایجاد ویبره به صورت سفارشی در گوشی آیفون این است که میزان لرزش گوشی را حین دریافت پیام و یا تماس به هر اندازه که دوست دارید کاهش و یا افزایش دهید. برای مثال شما چند دوست دارید که علاقه دارید هر بار که آن‌ها با شما تماس می‌گیرند بدون اینکه به صفحه‌نمایش گوشی خود نگاه کنید از صدای ویبره متوجه شوید که کدام یک از آن‌ها با شما تماس گرفته است. برای مثال برای یکی از آن‌ها میزان ویبره کمی را در نظر بگیرید تا درصورتی که با شما تماس گرفت سریع متوجه شوید که او است و برای یکی دیگر از دوستان خود میزان لرزش و یا ویبره بیشتری را در نظر بگیرید تا اگر او با شما تماش گرفت بدون اینکه صفحه نمایش گوشی خود را ببینید سریع تشخیص دهید که او است. برای این کار تنها کافیست به بخش کانتکت و یا مخاطبین گوشی خود بروید هر یک از مخاطبینی موردنظر خود را که بیشتر به شما زنگ می‌زنند را انتخاب کنید سپس از گوشه سمت راست صفحه گزینه Edit یا ویرایش را انتخاب کنید صفحه را به سمت پایین بکشید و در بخش Vibration گزینه Create New Vibration را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که با انتخاب گزینه‌های مذکور به شما نمایش داده می‌شود می‌توانید الگوی لرزشی خود را با نگه‌داشتن انگشت خود به صورت طولانی مدت و یا کوتاه مدت برای مخاطب خود ایجاد کنید.

نحوه  قفل‌کردن حالت تعیین وضوح و نوردهی در دوربین گوشی آیفون

هنگام عکاسی با دوربین گوشی آیفون این امکان را دارید که اگر می‌خواهید وضوح تصویر در بخشی زیاد باشد و یا میزان نوردهی در آن قسمت که شما می‌خواهید بیشتر شود تنها یک بار با انگشت بر روی صفحه نمایش و نقطه مورد نظر هنگام عکاسی ضربه بزنید. با ضربه زدن بر روی صفحه نمایش گوشی در نقطه‌ مرکزی عکس می‌توانید تنظیماتی را مربوط به افزایش و یا کاهش میزان نوردهی و وضوح تصویر در آن نقطه تعیین کنید اما زمانی که گوشی آیفون خود را تکان می‌دهید تا منظره‌ای دیگر عکاسی کنید تمامی این تنظیمات از بین می‌روند اما اگر قصد دارید این تنظیمات را ذخیره کنید تا با تکان دادن گوشی آیفون خود و تغییر منظره برای عکاسی مجددا از همان تنظیمات استفاده کنید باید انگشت خود را بر روی نقطه مورد نظر به مدت بیشتری نگه‌دارید تا تمامی تنظیماتی که انجام داده‌اید قفل شود و بتوانید از آن تنظیمات در عکاسی از سایر منظره‌ها استفاده کنید.

نحوه پیدا‌کردن پیام متنی در آیفون

گاهی‌اوقات ممکن است بخواهید پیامی که از یکی از دوستانتان دریافت کرده‌اید را از میان پیام‌های زیادی که در بخش پیام‌های خود دارید پیدا کنید. اما چطور؟ تنها کافی است وارد قسمت پیام‌های خود بشوید و در نوار جستجو که در بالای صفحه قرار دارد برای پیدا کردن پیام متنی مورد نظر خود استفاده کنید. گاهی‌اوقات امکان دارد که در این قسمت نوار جستجو را نبینید در این صورت تنها باید صفحه نمایش خود را کمی پایین بکشید تا بتوانید نوار جستجوی بالای این بخش را ببینید و یا بر روی بخش فوقانی صفحه ضربه بزنید تا نوار جستجو خودش را نشان دهد.

نحوه استفاده از کاراکترهای بیشتر در هنگام تایپ پیام در آیفون

ممکن است هنگام تایپ یک پیام و یا متن ایمیل به کاراکترهای بیشتری نیاز پیدا کنید اما ندانید که چطور باید کاراکترهای بیشتری را در کیبورد گوشی آیفون خود فعال کنید و از آن‌ها استفاده کنید. برای اینکه بتوانید هنگام تایپ یک متن یا پیام به تعداد کاراکترهای بیشتری دسترسی داشته باشید باید انگشت خود را بر روی یک کاراکتر نگه دارید تا یک پاپ آپ بالای آن باز شود و چند کاراکتر مرتبط با همان کاراکتر را به شما نمایش دهد تا بتوانید در متن خود از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال اگر شما انگشت خود را بیشتر بر روی کاراکتر صفر در کیبورد گوشی آیفون خود نگه‌دارید یک پاپ‌آپ در بالای آن باز می‌شود و کاراکترهای دیگری را مانند نماد درجه به شما نشان می‌دهد. بنابراین با استفاده از این روش هنگام کار با کیبورد گوشی آیفون هیچ محدودیتی از نظر تعداد کاراکترها و انواع آن‌ها نخواهید داشت.

نحوه اطلاع از زمان تحویل پیام در گوشی آیفون

گاهی‌اوقات دوست دارید بدانید پیامی که از سوی دوست شما برایتان ارسال شده است دقیقا در چه تاریخی و چه ساعتی به دست شما رسیده است. برای اینکار تنها کافی است انگشت خود را بر روی آن پیام نگه‌دارید و آن را به سمت چپ صفحه نمایش بکشید تا بتواند تاریخ و ساعت دقیق دریافت آن پیام را ببینید.

نحوه شارژشدن سریع گوشی آیفون

ممکن است بخواهید گوشی آیفون خود را در سریع‌ترین زمان ممکن شارژ کنید تا بتوانید سریع‌تر از آن استفاده کنید. اما چطور؟ برای سریع‌تر شارژ کردن گوشی آیفون خود باید آن را بر روی حالت هواپیما قرار دهید چراکه حالت هواپیما موجب می‌شود تمامی داده‌های ورودی و خروجی گوشی آیفون شما غیرفعال گردند و گوشی شما خیلی سریع‌تر شارژ شود. برای قرار دادن گوشی آیفون خود بر روی حالت هواپیما باید از نوار ابزار گوشی خود با پایین کشیدن صفحه‌ نمایش استفاده کنید.

آیپد پرو 2018 همراه با هاب USB-C
آموزش نحوه اتصال مک بوک به تلویزیون و ویدیو پروژکت...
 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید