iphone5G

احتمال عرضه آیفون 5G اپل با مودم سامسونگ در سال ۲۰۲۰

41

کمپانی اپل برای پایان دادن به مشکلات اخیر قضائی خود با کمپانی کوالکام و ضمانت قرارداد خود یرای تولید تراشه آیفون 5G مبلغ زیادی پرداخت کرده و به آرامی در مسیر تولید آن حرکت میکند.

آیفون 11
خرید آیفون 11
آیفون 11 پرو
خرید آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
خرید آیفون 11 پرو مکس
مک بوک
خرید انواع مک

وب سایت WSJ رابطه بین مدیر عاملان اپل و کوالکام را چنین عنوان می کند : این مشکلات کاملا شخصی می باشد، اما این ۲ کمپانی بزرگ اختلافات را کنار گذاشته اند و آینده فناوری 5Gاپل به همین منظور تضمیین خواهد شد.

 

 

 

index_a4b93.jpg

 

 

اینتل و هوآوی پس از حل اختلاف میان کوالکام و اپل از فرآیندتوسعه مودم 5G کناره کیری کرد و هیچ گونه ارتباط و قرار دادی در زمینه مودم 5G با کمپانی اپل نخواهد داشت.

ظرفیت مودم های 5G توسط سامسونگ محدود است چرا که برای تولید محصول گلکسی S10 5Gو نوت 10 به به این مودم ها احتیاج دارد و قادر نیست سفارشات کمپانی بزرگی مثل اپل را تامین کند و پیشنهاد اپل را در ارتباط با مودم ۵۱۰۰ 5G قبول نکرد بنابر این مشتریان دیگر در اولویت بعدی می باشند.

 

 

 

 

 

مینگ چی کو تحلیلگر زنجیر تامین اپل می گوید که این کمپانی تعاملات خود شریک جانبی خود با کوالکام را محکمتر خواهد کرد چرا که اپل تصمیم دارد در مکان های تحت پوشش شبکه 5G با طیف امواج میلیمتری از مودم های قوی و مجهز کوالکام بهره ببرند.

مینگ چی کو همچنان از عرضه آیفون 5G در پائیز سال ۲۰۲۰ سخن به میان می آورد و به این موضوع اشاره کرد که اپل در این زمان می تواند از بازار 5G بهترین بهره برداری را داشته باشد بی آنکه امنیت ملی و سازمان جاسوس ایالات متحده را تحریک کند.

اولین نماینده فناوری 5G در کره جنوبی که پیش از این شبکه 5G خود را راه انداخته بود به کمک گلکسی S10 5G معروف شد.

با عرضه این گوشی شرکت مخابرات کره جنوبی این شبکه را در اختیار کاربران قرار داد، حتی شرکت کره تلکام ۳ قیمت متفاوت را برای استفاده از شبکه 5G تعریف کرده. سرویس تحت عنوان سوپر پلن با قیمت ۷۰ دلاری که افت سرعت و ترافیک نامحدود را در بر می گیرد و قیمت آن نسب به طرح های دیگر در کشور کره مناسب و به صرفه می باشد، بنایراین در فناوری 5G آینده ای روشن به چشم می خورد و یقینا گوشی های 5G به سرعت بازار را خواهند گرفت، البته در ایالات متحده امریکا امسال از این فناوری روی آیفون خبری نیست به همین خاطر کمپانی اپل در تنگنا قرار خواهد گرفت چرا که اسمارت فون هایی با مودم های 5G ساخت سامسونگ یا هوآوی به بازار خواهند آمد. بنابراین کمپانی اپل برای توسعه مودم 5G و خرید تجهیزات باید هزینه گزافی را درسال ۲۰۲۰ متحمل شود و وقتی که آیفون 5G عرضه شود احتمالا از میدان رقابت عقب خواهد ماند.

 

 

 

intel5g_fe88e.jpg

 

 

در کل کمپانی اپل با پایان دادن به کشمکش های حقوقی بین خود و کمپانی کوالکام و اعلام همکاری شرکت کوالکام با اپل در زمینه ساخت گجت های 5G و ایفا کردن شرکت سامسونگ در نقش یک حامی جانبی، آینده این فناوری بسیار روشن است، همچنین تخمین کمپانی اپل برای فروش آیفون 5G در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰۰ میلیون دستگاه بوده است.

 

 

 

images_d9905.jpg

ویژگی های کاربردی mac OS 10.15
برنامه های ویژه کمپانی اپل در روز جهانی زمین
 

نظرات (0)

تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است

  1. به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید