وارد شوید
X
سبد خرید شما خالی است.

Almas Apple Store

تفاوت آیفون 7 و آیفون 6اس و آیفون 6

تفاوتهای آیفون 7 پلاس و آیفون 6S و آیفون 6 پلاس چیست؟ این سوالی است که ذهن عده زیادی از کاربران گوشی های اپل را به خود مشغول کرده است.

آیفون های جدید اپل آیفون 7 و آیفون 7 پلاس هم اکنون در بازار موجود ااست. از تاریخ هفتم سپتامبر 2016 یکبار دیگر اپل آیفون های خود را در سایزهای کوچک و بزرگ (پلاس) ارائه کرده است.

ما در این مقاله قصد داریم که تفاوت های میان آیفون 7 و آیفون 6s را بیان کنیم، البته در این میان اطلاعات جامعی در مورد آیفون های بزرگ 7 پلاس و 6 پلاس در اختیار شما قرار می دهیم.


 

طراحی آیفون های 7 پلاس، 6S و 6 پلاس آیفون اپل 6S پلاس با اندازه7.٣x١٥٨.١x77.٩میلی متر و وزن ١٩٢ گرم، در حالی که آیفون 6 پلاس با اندازه 7.١x١٥٨.١x77.٨میلی متر و ٢٠ گرم سبکتر با وزن ١7٢ گرم هست.

هر دو با ظاهر فلزی با گمان اینکه آیفون 6s پلاس با یک نوع متفاوتی از آلومنیوم ساخته شده است. هر دو آیفون 6 ما در دکمه هوم یا ورودیشون شناسایی لمسی یا تاچ آیدی دارند که البته آیفون 6s پلاس ما بعلت اینکه تکمیل یافته تر و نسل بعدی آیفون های شش هست نسبت به مدل ابتدایی و اصلی هم سرعت بالاتری دارد و هم عکس العمل بالاتر.

آیفون 7پلاس ما با اندازه 7.٣ x١٥٨.١x77.٩میلی متر مقداری سبکتر هست با وزن ١٨٨ گرم. همه فکر می کنند که این آیفون شبیه آیفون 6s پلاس هست اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند و حتی با آیفون 7 و که هر دو هم نسل هستند.

اپل باند آنتن را به قسمت بالا و پایینی پشت آیفون برده برای دسترسی آسانتر و همچنین جای هدفون هم در همان جا قرار گرفته.

جایگزین اسپیکر استریو شده است. آیفون 7 پلاس همچنین نسبت به آب و گرم و غبار مقاومت بالائی دارد و دکمه هوم یک برتریهایی نسبت به نسلهای قبلیش داره. تمام برتریها به اینجا ختم نمیشه.

آیفون 7 پلاس یک دوربین دوال به قسمت پشتش نصب شده و دو رنگ جت بلک و سیاه به مجموعه اضافه شده است، رنگهای طلائی و رز گلد و نقره ای( نه خاکستری) از رنگهای موجود میباشد.

آیفون6s پلاس دارای رنگهای نقره ای و خاکستری طلائی و رز گلد در حالی که آیفون 6 پلاس شامل دو رنگ نقره ای و خاکستری که دیگه هیچکدام دیگر در کمپانی تولید نمیشوند بود.

نمایشگر آیفون های 7 پلاس ، 6s پلاس و 6 پلاس: آیفون های 6s پلاس و 6 پلاس هر دو دارای صفحه نمایشگر ٥.٥ اینچی هستند با وضوح HD همراه با پیکسل ٤٠١ppi هر دو با نمایشگر IPSLCD با سیستم LED اما آیفون 6s پلاس همچنین دارای تکنولوژی 3D که کاربران رو قادر به تعلیل و امکان بازبینی هر ایکون مینماید

آیفون اپل 7 پلاس دارای نمایشگر ٥.٥-اینچLED-بک لیت همراه با ٪‏25 روشنایی بالاتر همراه با وسعت رنگی بالاتر البته وضوح آن تغییری نکرده. همانند گذشته دارای ٤٠١ppi هست.

همانطور که انتظار میرفت،تاچ 3D در آیفون7 پلاس همانند آیفون 6S که باهاش آشنایی دارید موجود است.

 

دوربین آیفون اپل 7 پلاس و آیفون 6s پلاس و آیفون 6 پلاس: آیفون اپل 6s پلاس دارای ویژگی ١٢ مگا پیکسل دوربین پشت و ٥ مگا پیکسل دوربین جلو میباشد که هر دو دارای اندازه دهانه f/2.2 هستند. ویژگی دوربین جلویی فلش رتیناو دوربین عقب قادر به 4K ضبط ویدئو میباشد. آیفون اپل 6 پلاس دارای دوربین ٨ مگا پیکسلی و ١٠٢- مگا پیکسل دوربین جلو، هر دو دارای ویژگی f/ 2.2 هستند.

آیفون 6 پلاس دارای فلش برای دوربین جلویش نیست.دوربین عقبی تنها قادر به گنجایش ضبط ویدیوهای فول HD میباشد. هر دو آیفون 6s پلاس و 6 پلاس دارای آپشن Optical image stabilization هستند. ولیکن آیفون 6s پلاس دارای مزیت OIS برای ضبط ویدیو نیز میباشد که آیفون 6 پلاس دارای این ویژگی نیست.

آیفون 7 پلاس به طور قابل ملاحظه ای قادر به تغییر اجسام در دوربین خود میباشد، دو عدد سنسور١٢مگا پیکسلی در عقب که یکی wide- angel و دیگری telephoto هست.

لنز wide-angel دارای روزنه f/1.8 و لنز telephoto دارای روزنه f/2.8 میباشد.این وضع کنونی نشانگر قادر بودن بزرگنمایی optical در ٢x و بزرگنمایی دیجیتال بالای ١٠x. آیفون 7 پلاس دارای ویژگیهای دیگری شامل فلش Quad-led همچنین بازیابی صورت و بدن ( از روی عکسهای قبلی) همچنین طیف رنگی وسیع برای عکسها و قدرت گرفتن عکسهای متحرک. دوربین جلویی دارای قدرت وضوح بالاتر نسبت به نسل قبلی با 7 مگا پیکسل و روزنه f/2.2.

سخت افزاز آیفون های 7 پلاس ، 6s پلاس و 6 پلاس: آیفون 6s پلاس دارای ویژگی پردازشگر A٩ همراه با کمک پردازنده متحرک M٩ . دارای حافظه دو گیگا بایتی که هم اکنون دارای دو مدل ٣٢ گیگا بایت و ١٢٨ گیگابایت ذخیره همراه با ظرفیت ٢7٥٠mah برای باطری. آیفون 6 پلاس دارای پردازشگر A٨ همراه با کمک پردازنده متحرک جدای M٩.

روی صفحه شامل یک گیگا بایت حافظه و گنجایش باطری گفته شده ٢٩١٥mah. دارای سه مدل ١6 گیگا بایتی و 6٤و ١٢٨گیگابایتی هست. هم اکنون در اپل موجود میباشد.

آیفون 7 پلاس دارای پردازشگر ترکیبی A10 که گفته میشه حافظه ٣ گیگا بایت و بیشتر نیز هست که منتظر قطعی بودن این موضوع از طریق شرکت اپل میباشیم. ویژگی ذخیره در سه مدل ٣٢گیگا بایت، ١٢٨ و ٢٥6. گفته میشود که ظرفیت باطری آن یکساعت بیشتر از نسل قبلی آیفون میباشد. هنوز mah آن مورد تأیید اپل قرار نگرفته.

نرم افزار آیفون های 7 پلاس ، 6s پلاس و 6 پلاس: آیفون های 6s پلاس و 6 بترتیب با ios٩ و ios٨شروع شدند، اما هر تو تا ios١٠ امکان ارتقاء دارند. آیفون 6s پلاس چند برتری نرم افزاری نسبت به آیفون 6 دارد که اینها شامل: عکس متحرک و عملکرد 3D هست که البته نرم افزار هر دو شباهت بسیاری به همدیگر دارند. آیفون 7 پلاس با ios١٠ شروع میشود و البته این مزیت ارتقاء بهios١٠ رو آیفون های نسل 6 هم دارا هستند. نرم افزار شبیه مدلهای قبلی با مزیت دوربین با ویژگیهای خاص.

 

نتیجه گیری آیفون های 7 پلاس ، 6s پلاس و 6 پلاس: آیفون های 7 پلاس نسبت به 6s پلاس و 6 پلاس دارای ویژگیهای خاص تری هست که اینها شامل: تجربه یک دوربین جدید، پردازشگر ی با سرعت بالاتر، عمر باطری بیشتر، و نمایشگر شفاف تر. طراحی بهبود یافته ای که شامل هدفون جک و اضافه نمودن یک اسپیکر و جابجایی باند آنتن برای یکپارچگی بیشتر. داشتن یک آیفون 6پلاس شاید ویژگیهای کمتری نسبت به 6s پلاس داشته باشد اما داشتن یک آیفون هفت نسبت به نسل قبلیش واقعا ویژگی های جذابتری دارد.

 

برای دریافت اطلاعات جامع و ریز هر محصول می توانید به صفحه کالاها در فروشگاه مراجعه نمایید.

Rate this blog entry:
15
نوت ۷ ، ۱۹ میلیارد دلار خسارت به سامسونگ زد
بهترین نرم افزارهای تاچ آیدی برای آیفون

Related Posts

 
تاکنون هیچ فردی در این قسمت نظر نداده است
به عنوان میهمان نظرتان را ارسال کنید البته اگر عضو سایت هستید لطفا وارد شوید اگر عضو نیستید می توانید ثبت نام کنید
پیوست ها (0 / 3)
موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید

تماس با ما

خرید غیر حضوری و پشتیبانی: ۸۸۱۹۱۷۸۸
پشتیبانی ۲۴ ساعته: ۴۶۶۲۰۳۳ ۰۹۱۲
تلفن الماس پایتخت: ۳-۸۸۷۹۷۹۳۱
تلفن الماس شمرون: ۲۶۴۵۹۶۰۹
پشتیبانی فروشگاه آنلاین: support@almasp.com

آدرس:
شعبه ۱: تهران، میرداماد، مجتمع کامپیوتر پایتخت، طبقه اول، واحد ۱۱۶
شعبه ۲: مجتمع کامپیوتر پایتخت، طبقه اول، واحد ۱۱۵
شعبه ۳: میدان قدس، خیابان دزاشیب، مجتمع شمرون، واحد ۲۰۱۵

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه مجموعه الماس می توانید از آخرین اطلاعات و اخبار دنیای اپل و تکنولوژی و همچنین آخرین محصولات اپل و تخفیف های فروشگاهی مطلع شوید.
نماد اعتماد اپل استور الماس پایتخت
فروش و خدمات پس از فروش محصولات اپل مطابق با شرکت اپل