۱. اشکال ظاهری: چنانچه در زمان باز کردن کالا از جعبه در همان لحظه باز شدن دستگاه، فیلم گرفته شود و مشکلات ظاهری در کالا مشاهده شود کالا بلافاصله تعویض می گردد.

( اشکال ظاهری شامل : خط و خش ، تو رفتگی و بر آمدگی ، شکستگی ال سی دی می باشد.)

۲. هرگونه اشکال در نمایش تصویر در نمایشگر مانند سوختگی پیکسل ، عدم نمایش تصویر ،  
خاموشی و عدم روشن شدن محصول خریداری شده. (چنانچه در زمان باز کردن کالا از جعبه در همان لحظه باز شدن دستگاه، فیلم گرفته شود)

۳. عدم تطابق محصول با سفارش مشتری ( نکته : کالا و اقلام همراه آن باید در شرایط اولیه تحویل داده شده ،باز نشدن جعبه و بدون آسیب دیدگی باید باشد )

۴. تعویض کردن آیفون تنها پیش از ثبت تلفن در سامانه همتا ( رجیستر کردن ) امکان پذیر است.

۵. تمامی آیفون های دارای کد رجیستری به فروش رسیده در وب سایت با مسئولیت انجام  ثبت تلفن در سامانه همتا ( رجیستر کردن ) به فروش می رسد و به مشتری این اطمینان داده می شود که مراحل  ثبت تلفن در سامانه همتا ( رجیستر کردن ) انجام می شود.

مغایرت کالاهای خریداری شده از سایت الماس پایتخت با کالای تحویل گرفته شده

در صورتی که کالاهای خریداری شده شما از نظر رنگ، جنس، سایز، مشخصات فنی و دیگر اطلاعات مندرج در سایت مطابقت نداشته باشد میتوانید تا حداکثر ۷ روز این مورد را به واحد پشتیبانی مشتریان سایت الماس پایتخت اطلاع دهید.

1- چنانچه عدم تطابق به وجود آمده بدون استفاده و باز نمودن بسته بندی کالا قابل مشاهده باشد (مانند رنگ، سایز و مشخصات درج شده بر روی کارتن)، باید کالا در شرایط اولیه به همان صورتی که کالا به مشتری تحویل شده باشد، به شرکت الماس پایتخت تحویل داده شود و از آن استفاده ای نشده باشد.

2- در صورتی که عدم تطابق بدون باز کردن بسته بندی محصول، قابل تشخیص نباشد. رعایت موارد زیر الزامی است:

- تعویض کالا در صورتی ممکن است که کالا در کارتن بسته بندی سازمان و جعبه اصلی کالا به شرکت الماس پایتخت بازگردانده شود.

- چنانچه کالا دارای کارتن اصلی، پک محافظت بسته بندی مانند یونولیت و پوشش حبابی، قوطی تیوب شیشه، متعلقات و ... باشد، از دور ریختن آنها تا ۷ روز جلوگیری شود، کالا توسط مشتری دوباره بسته بندی شود و به همان صورتی که از شرکت الماس پایتخت تحویل گرفته شده به شرکت الماس پایتخت نیز تحویل داده شود.

3-  کالای معیوب به همان حالت اولیه باشد و اثری از استفاده شدن در آن نباشد.

- مشتریان گرامی فراموش نفرمایید، در هنگام تحویل کالا به شرکت الماس پایتخت، برگه رسید خرید( که شامل نام خریدار، شماره سفارش خریدار و اقلام خرید است)  نیز به کالا ضمیمه شود. 

- توجه فرمایید مخدوش کردن کالا و کارتن بسته بندی، نوشتن نام و نشانی، نوشتن مشکل و یا نقص فنی، بر روی کالا و یا بسته بندی کالا، ضمانت ۷ روز سایت الماس پایتخت را از بین برده و شرکت الماس پایتخت در این حالت مسئولیتی را پذیرا نخواهد بود.

- در صورت تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان پس از فروش سایت الماس پایتخت، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

- مشتریان گرامی توجه بفرمایید ملاک اقدام الماس پایتخت نسبت به ارجاع و یا عدم ارجاع کالای مورد نظر، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت الماس پایتخت است و از مشتریان انتظار هرچه بیشتر همکاری با این واحد خواهد بود.